راهنمای گام‌به‌گام خرید بلیط پرواز داخلی

جستجو و انتخاب بلیط پرواز داخلی

برای خرید بلیط پرواز داخلی، اول به صفحه اول وب‌سایت شب باد گشت بروید و روی گزینه «پرواز داخلی» کلیک کنید. اینجا می‌توانید نوع بلیط خودتان را انتخاب کنید که به‌صورت یک‌طرفه یا رفت‌وبرگشت باشد. سپس باید اطلاعاتی مثل مبدا، مقصد، تاریخ رفت‌وبرگشت و تعداد مسافران را مشخص کنید و دکمه جستجو را بزنید تا همه بلیط‌های پرواز مسیر انتخابی‌تان برای شما نمایش داده شود.

پس از زدن دکمه جستجو، همه بلیط‌های مسیر و زمان انتخابی شما لیست می‌شوند. در قسمت بالای لیست، تقویم قیمتی را می‌بینید که به شما نشان می‌دهد در چه روزهایی بلیط مدنظر شما ارزان‌تر است.

در همان بالای نتایج جستجو می‌توانید بلیط‌ها را براساس کمترین قیمت تا بیشترین قیمت و ساعت حرکت مرتب کنید.

در سمت راست صفحه هم فیلترهایی وجود دارد که نتایج جستجوی شما را محدود می‌کنند و باعث می‌شوند که زودتر به بلیط مناسب خودتان برسید.

حالا می‌توانید بلیط مدنظر خود را از نتایج جستجو انتخاب کنید و اطلاعات بلیط را ببینید؛ مثل:

  • اطلاعات پرواز (شامل ساعت حرکت و زمان توقف، شماره پرواز، میزان بار مجاز)

بعد از پیداکردن بلیط، روی گزینه «انتخاب بلیط» کلیک کنید. اگر بخواهید بلیط رفت‌وبرگشت را به‌صورت هم‌زمان تهیه کنید، باید بدانید که تا این مرحله توانسته‌اید بلیط رفت را انتخاب کنید. بعد از انتخاب بلیط رفت، وب‌سایت به شما این امکان را می‌دهد که بلیط برگشت خودتان را هم با همین ترتیب پیدا و انتخاب کنید و سپس وارد مراحل بعدی خرید شوید.

حالا وقت آن است که که اطلاعات شخصی خودتان و همسفرهایتان را وارد کنید. اگر قبلا برای همین مسافران بلیط خریده باشید، می‌توانید روی گزینه آبی‌رنگ «از مسافران سابق» بزنید تا اطلاعات آن‌ها بدون نیاز به نوشتن مجدد، به‌صورت خودکار انتخاب شود.

اگر بلیط را برای شخص دیگری خریداری ‌می‌کنید و لازم است اطلاعات سفر برای آن شخص ایمیل یا پیامک شود، در همین مرحله می‌توانید جای خالی مربوط به ایمیل و پیامک مسافر را پر کنید. بعد از زدن تیک تایید قوانین و مقررات، روی دکمه «ادامه فرایند خرید» کلیک کنید.

در این صفحه جدید، تمام اطلاعات (اطلاعات بلیط و مشخصات مسافران) به شما نمایش داده می‌شود. حتما با دقت زیادی این بخش را بررسی کنید؛ چون بعد از تایید نهایی بلیط پرواز، دیگر امکان تغییر وجود ندارد. اگر اطلاعاتی نیاز به تغییر دارد، می‌توانید هر بخش را ویرایش هم بکنید.

اگر کد تخفیف دارید، در این مرحله باید آن را در قسمت مربوطه وارد کنید و دکمه اعمال را بزنید. اگر هم بخواهید کل هزینه خرید بلیط یا بخشی از آن را از اعتبارتان پرداخت کنید، باید تیک مربوط به استفاده از اعتبار حساب کاربری را فعال کنید.

پس از تمام این کارها، اگر اطلاعات بلیط و مشخصات مسافران صحیح بود و مشکلی در آن‌ها وجود نداشت، روی دکمه «پرداخت آنلاین» بزنید تا وارد صفحه پرداخت شوید و بلیط خود را نهایی کنید.

با کامل‌کردن فرایند پرداخت، بلیط‌ شما صادر شده و پیامک صدور به همراه لینک دانلود بلیط برای شما ارسال خواهد شد.